Qifteli - Instrument Shqipetar

Latest Version

1.6

Requires Android

3.2+

Installs

100,000 - 500,000

Size

9.24 MB bytes

Description of Qifteli - Instrument Shqipetar

Me Aplikacionin Qifteli - Luaj Qiftelinë ju keni mundësinë te performoni këngë të gatshme, por edhe të krijoni këngët tuaja.

Qifteli përveç mundësisë për të krijuar këngë ka mundësinë për të zgjedhur mënyrën me të cilën doni që të performoni këngën.

- (Shake) Mënyra me lëkundje të telefonit
- (Swipe) Mënyra me lëvizje të gishtit nga e majta në të djathtë dhe nga e djathta në të majtë
- (Autoplay) Mënyra me të cilën ju mund të lëshoni këngën tuaj për ta ndëgjuar
"The (qifteli)çifteli (çiftelia, qifteli, Albanian: "doubled" or "double stringed") is a plucked string instrument, with only two strings, played mainly by the Gheg people of northern and central Albania and Kosovo.

(Qifteli)Çifteli vary in size, but are most often tuned to B and E (the same as the top two strings of a guitar). Usually the lower string is played as a drone, with the melody played on the higher string. The (qifteli)çifteli is a fretted instrument, but unlike most it is not fretted in a chromatic scale (one fret per semitone), but in the diatonic scale with seven notes to the octave." - source: Wikipedia ( http://en.wikipedia.org/wiki/%C3%87ifteli )

Read more
Screenshot 0Screenshot 1Screenshot 2Screenshot 3Screenshot 4Screenshot 5Screenshot 6

What's New

U rregulluan disa probleme te shfaqura ne verzionin 1.5

Preferohet qe te perditesoni aplikacionin.

Read more

Detail information

Free

Developer:Professional Development Studio

Category:Entertainment

Installs:100,000 - 500,000

Requires Android:3.2+

Updated:July 06, 2016

Current Version:1.6

Size:9.24 MB bytes

File name:com.mediadaily24.qifteli.8.apk

Hash code:f6c1e9d673d66224f65f9763cfc98736

Download NowSafe & Secure Download

Similar to Qifteli - Instrument ShqipetarSee more

Shfleto - Filma me titra shqip
Shfleto - Filma me titra shqipShfleto
Shikoni dhe shkarkoni filma/seriale nga faqet si AlbFilm apo Filma24.
Download APK
Shkabaj
ShkabajShkabaj Inc.
Lajme, Radio, TV, Video, & Moti nga Kosova dhe Shqiperia. 100% Shqip.
Download APK
Albanian TV
Albanian TVTV Clan
WATCH LIVE ALBANIA TV CHANNELS, PROGRAMS & RADIOS
Download APK
Shiko TV Shqip
Shiko TV ShqipErion Ethemi ©
Channels from tv plaforms like Sky, Bein, BT, Arena, Digitalb, Tring and more
Download APK
TV Kosovo Guide Free
TV Kosovo Guide FreeWorld Television List
the complete listings of television channels in Kosovo!
Download APK
Albania Flag Zipper Screenlock
Albania Flag Zipper Screenlockcountry zipper lock screen free hd
Get the article about Albania Flag Zipper Screenlock. Download today!!!!
Download APK
MobiTV - Watch TV Live
MobiTV - Watch TV LiveUndertap
Mobile smart TV! Watch and record more than 300 LIVE TV channels for FREE
Download APK
Albania Radio
Albania RadioUser One Studio
Listen to the best radio stations in Albania.
Download APK

More from developerSee more

Qifteli - Instrument Shqipetar
Qifteli - Instrument ShqipetarProfessional Development Studio
Luaj Qiftelinë - Shkruani dhe performoni këngët tuaja me qiftelinë.
Download APK
Fun Math For Kids
Fun Math For KidsProfessional Development Studio
An educational Math Game for your children!
Download APK