Peralla shqip 2

Category

Education

Latest Version

1.0

Requires Android

2.2+

Installs

10,000 - 50,000

Size

Varies with device bytes

Description of Peralla shqip 2

******* PËRALLA SHQIP 2 ******* ( ALBANIAN TALES 2 )

Nëse fëmija juaj dëshiron një përallë, këtu keni disa përalla për fëmijë, të gjitha janë në gjuhen shqipe,
dhe janë të zgjedhura nga përdoruesit e programit "Përalla Shqip"...
Ju Faleminderit !
**************************************
Përalla Shqip 2 përmban më shume se 110 përalla disa prej tyre janë :
1. Arbereshi i Vogel
2. Arushi që kërkonte babanë
3. Ave Maria
4. Aventurat e Molit dhe Macit
5. Bariu dhe dhitë
6. Borëbardha dhe 7 Xhuxhat
7. Breshka dhe shqiponja
8. Bretkosa e Shurdhër
9. Bretkosa fodulle
10. Bretkosa që do të trashet sa një ka
11. Cironka e artë
12. Dashuria dhe koha
13. Deti me Sheqer
14. Dhelpra dhe Bilbyli
15. Dhelpra dhe cjapi
16. Dhelpra e penduar
17. Djali dhe Kuçedra
18. Djali i mbretit
19. Djaloshi dhe shqipja
20. Djaloshi që mori fuqinë e ariut
21. Dreri dhe brirët
22. Dreri dhe Luani
23. Dy bretkosat
24. Dy gjelat, shqiponja dhe pula
25. E bija e hënës dhe e diellit
26. E perhitura
27. Elefanti dhe qeni i vogël
28. Era dhe dielli
29. Ferrëgjati dhe çakalli
30. Fiku i Bardhë dhe i Zi
31. Flokarta dhe tre arinjtë
32. Fshatari dhe patat e pjekura
33. Gishteza
34. Gjeli, qeni dhe dhelpra
35. Gjilpërat mbërthyese
36. Gjygji i Malëve
37. Gjyshja që fluturoi
38. Goja e ngjalës
39. Gomari dhe blerësi i tij
40. Gomari dhe sfungjerët
41. Gomari i ngarkuar me kripë
42. Harabeli dhe gjyshërit
43. Hirushja
44. Karrocieri dhe tregtari
45. Ketri dhe Arra
46. Korbat dhe Shqiponjat
47. Korbi që deshi të bëhej si shqiponja
48. Kësulëkuqja

**************************************
Ju lutem para se të votoni me më pak se 5 yje na kontaktoni në email ose shkruani review se çka nuk ju pëlqen tek aplikacioni, gjithçka ka mundësi të ndryshohet apo të rregullohet por normal falë ndihmës tuaj...

Testuar në :

* Xperia St21i (Tipo)
* Samsung Galaxy S2
* Samsung Galaxy S3
* ZTE Kiss Plus
* HTC Desire C
* Asus MemoPad HD 7 (Tablet)
* Acer Iconia B1 (Tablet )

*******

Proud to be Albanian...

Read more
Screenshot 0Screenshot 1Screenshot 2Screenshot 3Screenshot 4Screenshot 5Screenshot 6Screenshot 7Screenshot 8Screenshot 9Screenshot 10Screenshot 11Screenshot 12Screenshot 13Screenshot 14

Detail information

Free

Developer:FSSoftware Development

Category:Education

Installs:10,000 - 50,000

Requires Android:2.2+

Updated:September 13, 2014

Current Version:1.0

Size:Varies with device bytes

Download NowVia Google Play Store

Similar to Peralla shqip 2See more

Milioneri Shqip 2
Milioneri Shqip 2I-Developer
Milioneri Shqip 2 me 2025 pyetje
Download APK
Alfabeti Shqip - Abetare
Alfabeti Shqip - AbetareTrigonom sh.p.k.
Zbuloni një mënyrë të re për mësimin e alfabetit në shqip për fëmijët tuaj.
Download APK
Shkruaj Shkronjat e Alfabetit
Shkruaj Shkronjat e AlfabetitTrigonom sh.p.k.
Zbuloni një mënyrë të re për shkrimin e shkronjave në shqip për fëmijët tuaj.
Download APK
Fjalor Anglisht Shqip
Fjalor Anglisht ShqipAnnaApps
Fjalor Anglisht Shqip
Download APK
Namazi PRO - Shqip
Namazi PRO - ShqipStudioFirdeus
Ne kete program ju paraqesim Namazin ne gjuhen shqipe, me nje dizajn te lehte
Download APK
Autoshkolla Patenta Shqip
Autoshkolla Patenta Shqipgjigandi
Praktikohu për kursin e patentës.
Download APK
Peralla Shqip
Peralla ShqipFSSoftware Development
Nëse fëmija juaj dëshiron një përallë, këtu keni disa përalla për fëmijë...
Download APK
1FAKT.com: Test Inteligjence
1FAKT.com: Test Inteligjence1Fakt Apps
Application in Albanian Language that uses tests to improve general knowledge.
Download APK

More from developerSee more

Peralla Shqip
Peralla ShqipFSSoftware Development
Nëse fëmija juaj dëshiron një përallë, këtu keni disa përalla për fëmijë...
Download APK
Peralla shqip 2
Peralla shqip 2FSSoftware Development
Përalla të zgjedhura për fëmijë, të gjitha janë në gjuhen shqipe...
Download APK
Hadithe Shqip
Hadithe ShqipFSSoftware Development
Hadithe në gjuhën shqipe,me widget, ku mund ta shihni hadithin e orës.
Download APK
Gjeegjeza Shqip
Gjeegjeza ShqipFSSoftware Development
Gjëegjëzave shkurt ju thonë dhe gjëza, në disa krahina u thonë edhe kash e lash.
Download APK
Ushqimet Shqip Anglisht
Ushqimet Shqip AnglishtFSSoftware Development
Shiko,dëgjo,lexo dhe mëso ushqimet në dy gjuhë njëkohësisht...
Download APK
Kurani Fisnik Shqip me lexim
Kurani Fisnik Shqip me leximFSSoftware Development
Kurani Fisnik i përkthyer në shqip, dhe leximi në shqip...
Download APK
Barcoleta Shqip
Barcoleta ShqipFSSoftware Development
Nese keni nevoj per ca te qeshura, ky eshte aplikacioni i duhur per ju...
Download APK
Football Hangman Shqip
Football Hangman ShqipFSSoftware Development
Loja klasike Hangman më në fund në dispozicion për paisjen tuaj Android.
Download APK